Ера е-врядування. Про що говорив посол Естонії

5 листопада у 205 аудиторії міжнару відбулася зустріч студентів факультету з естонським амбасадором в Україні Ґертом Антсу.

Пан Антсу розповідав про естонський шлях розвитку, багато жартував і відповідав на запитання присутніх.

Зокрема, посол виділив декілька основних причин швидкого еволюційного зростання Естонії після виходу із зони радянського впливу та різницю у стартових позиціях з Україною.

Він вказав на те, що Естонія була у складі СРСР на 20 років менше, ніж Україна, і географічно значно віддаленіша від Росії. Естонці ніколи не були під впливом «большого брата», але рівнялись на скандинавські, європейські країни, що «мали нормальне суспільство» протягом десятиліть.

На думку пана Антсу, велике значення також має той факт, що Естонія є найменш корумпованою країною Європи. Корупції як явища немає у національній ментальності. Посол жартома зауважив, що естонцям ніколи не приходила така думка, бо маленька країна ніколи не мала настільки великих грошей.

Ґерт Антсу також розповідав про особливості e-врядування своєї країни та про історію заснування Skype спільно з норвежцями. Швидкий розвиток технологій посол пояснив зокрема бажанням «бути найкращим учнем в класі», тобто здоровою конкуренцією з Литвою, Латвією та Польщею.

Також важливу роль в еволюції Естонії зіграла сміливість першого пострадянського естонського уряду в проведенні «шокової терапії» в 90-х роках, яка допомогла швидко реформувати суспільство і викорінити залишки СРСР з теренів країни.