Підбиваємо підсумки тижня. Економіка

Цей тиждень відзначився цікавими подіями у економіці, як в українській, так і світовій. Внутрішній дворик розповідає найголовніше.


Ліван формально запросив у Міжналютного валютного фонду технічну допомогу у підтримці своєї економіки. Це означатиме, що фонд надасть план дій Лівану, аби оминути економічний колапс.

Ліван наразі бореться із економічною кризою, яка викликала протести, а тому уряд має терміново знайти кошти на погшення боргу у 1.2 мільярди доларів до 9 травня, аби не допустити погіршення ситуації.

Протести у Лівані спалахнули через впровадження податку на Whatsapp, але це не єдина проблема країни – їй загрожує економічний крах. Фото: businesstimes.co.zw

У МВФ пояснили, що регулярно надають консультаційну допомогу країнам членам-фонду. При цьому, вони не згадали про фінансову підтримку країни.

Раніше ми вже писали про те, чим викликані сучасні економічні негаразди та чому економіка Лівану схожа на фінансову піраміду.


Україна за минклий рік зменшила негативне сальдо зовнішньоторговельного обороту. У 2019 воно становило 3,63 мільярда доларів, що менше на 41,5%, ніж у 2018 році.

Так, торгівля послугами з України зросла на 30,9%, тоді як імпорт послуг зріс лише на 3,5%.

Результат пошуку зображень за запитом Одеський порт
Одеський морський порт. Фото: agropolit.com

Щодо товарів, то минулого року Україна купила на 6,3% більше, ніж у 2018, а продала лише на 5,8% більше, що навпаки, негативно вплинуло на зовнішньоторговельний баланс.

У торгівлі з ЄС Україна навпаки втратила: минулого року розрив між іспортом і експортом зріс одразу на 31%.


Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що мігранти у довгостроковому періоді збагачують країни, у які приїжджають.

«Треба пам’ятати, що в кінцевому підсумку протягом покоління мігрант більше дає своїй новій країні, ніж бере від неї», – сказав він на Мюнхенській конференції з безпеки.

Результат пошуку зображень за запитом justin trudeau
Джастін Трюдо. Фото: thestar.com

Джастін Трюдо наголошував на тому, що сучасні канадці – нащадки мігрантів, а тому не визначають себе культурними, етнічними, чи мовними ідентичностями, а насамперед цінностями.


США підвищують мита з 10% до 15% на літаки, виготовлені у країнах-членах Європейського союзу. Такі дії США – наслідок 16-річної суперечки щодо авіаційних субсидій ЄС.

Окрім того, у жовтні минулого року США вже ввели додаткові мита на європейські товари як відповідь на субсидії ЄС авіаційній компанії Airbus.

Результат пошуку зображень за запитом Airbus
Суперечки розпочалися з субсидіювання Європейським Союзом своєї компанії Airbus, на що США відповили збільшенням мит. Фото: samchui.com

І у Вашингтоні і в Брюсселі заявили, що готові до обговорення питання та співпраці.

Такі дії США – частина протекціоністських заходів адміністрації Трампа та частина більшої торговельної війни, яку Штати активно ведуть останні роки. Так, зокрема, нещодавно була підписана нова угода між країнами Північної Америки, що замінила стару НАФТА та, за словами Трампа, є більш вигідною для США.


Віцепрем’єр-міністр Дмитро Кулеба заявив, що Україна може вже на початку 2021 року укласти із Європейським Союзом Угоду про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції, або, як його часто називають, «промисловий безвіз».

«Я підтверджую, що спочатку ми не зустрічали великого захоплення з боку наших європейських партнерів з цього приводу. Але завдяки тому, що парламент ухвалив все необхідне законодавство станом на зараз, завдяки тому, що від Президента до Прем’єр-міністра, мене і української дипломатії – ми дуже активно працювали з Європейським Союзом, роз’яснювали їм переваги цього. Нам вдалося змінити докорінно позицію ЄС і наразі вони підтверджують, що готові рухатися цим шляхом», – наголосив Кулеба.

Результат пошуку зображень за запитом Дмитро Кулеба
Віцепрем’єр-міністр Дмитро Кулеба. Фото: prm.ua

Також, Кулеба розповів про переваги безвізу: «По-перше, стане вигідно розміщувати виробництво в Україні для подальшого експорту в Європейський Союз – це залучення інвестицій, відродження промисловості. А по-друге, український товар, сертифікат якого автоматично визнається в Європейському Союзі, однозначно матиме додаткові конкурентні переваги у світі, тому що це буде знак якості».