Алжир протестує

В Алжирі тривають протести проти балотування чинного президента на 5 термін. У сутичках із поліцією вже постраждало більше 180 людей, повідомляє Громадське. 

Абделазіз Бутефліка, 82-річний президент Алжиру, 10 лютого подав свою кандидатуру на вибори, що пройдуть у квітні цього року. Він править країною вже 20 років, а 2013-го, до того ж, переніс інсульт і відтоді майже не з’являється на публіці.

Через це 1 березня в Алжиру, однойменній столиці країни, на протести вийшли тисячі людей, в основному, студенти. Вони невдоволені недостачею реформ та високим рівнем безробіття, що сягає 25% серед молодого населення, пише Reuters.

Опоненти Бутефліки говорять, що після перенесеного інсульту президент вже не може керувати країною. За нього справи ведуть військові та еліта країни, що при владі ще з війни за Незалежність від Франції 1954-1962 років.

1989 року, щоправда, країна таки намагалася провести відкриті вибори до парламенту, але військові згорнули виборчий процес після перемоги ісламістів. Про це інформують Reuters
та The Economist.

Фото: azh.kz