Президент США вперше відвідав КНДР

Сьогодні Дональд Трамп став першим діючим президентом США, який ступив на територію Північної Кореї.

Днем раніше він, перебуваючи з робочим візитом у Південній Кореї після Саміту G20, висловив у Twitter «бажання потиснути руку та сказати привіт Кіму».

Напередодні демілітаризовану зону (ДМЗ) між двома Кореями закрили для туристів. Раніше Трамп разом із президентом Південної Кореї Мун Чже Іном оглянув пост спостереження за південним сектором ДМЗ.

Зустріч мала обмежилася рукостисканням, перетином кордону та двадцятьма спільними кроками. Утім, зрештою відбулися ще й двосторонні перемовини, що тривали 50 хвилин замість анонсованих 15. Також Кім Чен Ин був запрошений до Білого дому, що теж раніше не мало прецедентів. У відповідь лідер Північної Кореї заявив, що в нього з президентом США прекрасні відносини, які можуть стати «основою для кращого майбутнього та таємничою силою для подолання труднощів».

Крім того, президент також зустрівся з американськими та південнокорейськими солдатами, що проходять там службу, і запевнив їх у своїй підтримці.

По завершенню зустрічі сторони також оголосили про створення робочих груп та їхню зустріч упродовж найближчих 2-3 тижнів. Однак з угодою поспішати не будуть, сказав Трамп.

Остання зустріч двох лідерів у В’єтнамі обірвалася достроково, коли обидві сторони не дійшли згоди щодо деталей відмови Північної Кореї від ядерного арсеналу. Сьогоднішню подію Мун Чже Ін назвав подоланням перешкоди денуклеаризації та миру на Корейському півострові.