Протести в Гонконзі продовжуються

Сьогодні, у день 22-ої річниці передання Гонконгу під суверенітет Китаю, учасники акцій штурмом увійшли до парламенту.

Після нетривалої перерви поновилися масові протести на вулицях міста з вимогою захистити населення від авторитарного материкового уряду. Багатомільйонний марш рушив до урядового кварталу, де саме мала розпочатись урочиста церемонія підняття прапорів.

Декілька магістралей були заблоковані із самого ранку, а поліція знову застосувала гумові дубинки та сльозогінний газ, інформує The Guardian. Як для самозахисту, так і через погоду протестувальники принесли свої традиційні парасолі.

Після декількох годин сутичок учасникам вдалося демонтувати металеві дорожні перегородки, встановлені правоохоронцями, та, розбивши фасадні вікна, увірватися до парламенту.

Мітингарі принесли із собою колоніальний прапор Гонконгу, що використовувався як державний символ упродовж 99 років перебування території під юрисдикцією Великобританії. Прапор повішали на трибуні спікера місцевого парламенту – Законодавчих зборів, а герб Гонконгу зафарбували чорною фарбою. У вестибюлі приміщення демонстранти написали «HK Gov fking disgrace» англійською мовою, повідомляє НВ. Також у будівлі пошкодили меблі та техніку, позривали портрети місцевих політиків.

Поліція Гонконгу попередила, що застосує всі доступні засоби проти демонстрантів, якщо вони не звільнять будівлю парламенту.

Колоніальний прапор став звичним символом для гонконзьких протестів, які тривають з 9 червня.