Теракт на Шрі-Ланці: у католицьких храмах і готелях пролунали вибухи

Під час великодніх богослужінь у передмісті найбільшого міста Шрі-Ланки – Коломбо – пролунали вибухи у готелях високого класу та одній церкві. У містах Негомбо та Баттікалоа сталися вибухи в церквах. Влада Шрі-Ланки інформує, що вибухи були добре сплановані та скоординовані.

Міністр оборони Шрі-Ланки повідомив, що поки жодне угрупування не взяло на себе відповідальність за теракти. Він також додав, що винуватців трагедії вже встановлено – ними виявились представники групи «релігійних екстримістів» і їх буде взято під варту найближчим часом.

Також є інформація про восьмий вибух. На даний момент AFP повідомляє про щонайменше 160 загиблих, включаючи 35 іноземців. Число поранених – більше 400 осіб, за даними MalayMail.

Як зазначає The Jerusalem Post, влада в останні місяці висловлювала побоювання з приводу повернення на острів ісламістів, що воювали в Сирії на боці «Ісламської держави».

На Шрі-Ланці також діють радикальні буддистські організації: в 2018 році вони провели серію атак на мечеті і будинки мусульман, через що в країні було оголошено надзвичайний стан. Мусульманська Рада Шрі-Ланки вже засудила ці атаки.

Влада оголосила на ніч комендантську годину, а президент Майтріпала Сірісена звернувся до людей, закликаючи зберігати спокій.

Також повідомляють, що влада Шрі-Ланки заблокувала доступ до основних соціальних мереж і додатків для обміну повідомленнями, щоб уникнути поширення неправдивої інформації.

Сьогодні католики святкують Великдень. Християн на острові близько 1,5 мільйони – це 8% населення.

Фото: Reuters