Бориса Джонсона обрали новим прем’єром Британії

На голосуванні за обрання лідера Консервативної партії переміг 55-річний політик, колишній мер Лондона та екс-міністр закордонних справ Сполученого Королівства Борис Джонсон.

За нього віддали свої голоси 92 тисячі членів партії, у той час як за його конкурента, чинного голову МЗС, Джеремі Ханта – 46 тисяч. Тепер Джонсон є не тільки головою правлячої партії, а відзавтра стане і 77-м прем’єр-міністром Великобританії.

Розповідаємо, що ж за людина очолить британський уряд на найближчі роки.

До початку своєї політичної діяльності Джонсон закінчив одну з найпрестижніших шкіл Великобританії, Оксфордський університет та працював журналістом, а у 2001 році почав політичну кар’єру депутатом Палати громад від консерваторів.

У 2008 році Джонсон виграв вибори мера Лондона і пробув на цій посаді 2 терміни й навіть встиг прийняти Олімпійські ігри. Як писали тоді газети, «він показав свою найсильнішу сторону як мера міста – уміння створювати сміх і настрої оптимістичного благородства».

Повернувшись 2015 року до парламенту, Джонсон став обличчям «Vote Leave» – руху за вихід Британії з ЄС. Тоді ж він посварився з прем’єром Девідом Камероном, який виступав за статус-кво країни. Уже після Брекзіту Джонсон у новому уряді прем’єрки Терези Мей очолив МЗС.

Проте політик не пробув на посаді досить довго, адже у 2018, разом із декількома іншими міністрами, розкритикував Мей за те, що вона намагається провести занадто «м’який» Брекзіт, залишивши країну щільно пов’язаною з інституціями ЄС. «Статус колонії» – такою він бачив Британію, якщо Мей таки втілить свій план.

Під час виборчої кампанії Джонсон заявив, що він виведе країну з ЄС 31 жовтня. З угодою або без неї. Проте, деякі його пропозиції і плани Брюссель відкинув уже давно, а тому багато хто в Британії побоюється «жорсткого виходу» без договору з ЄС, що коштуватиме країні вдвічі дорожче та може викликати економічний спад. «Зроби або помри» – краще за Джонсона його плани не опише ніхто.

Рівно 100 днів залишається до формального дедлайну для виходу країни з ЄС. До цієї дати парламент Британії має затвердити укладену з Брюсселем угоду щодо Brexit, або ж на країну чекає «жорсткий» варіант виходу з ЄС – з автоматичним розірванням усіх двосторонніх договорів і відповідними наслідками.

Фото: Time Magazine