Бразилія стала основним союзником США поза НАТО

Про це повідомляє The Hill з посиланням на Державний департамент Сполучених Штатів.

Про такий намір президент США Дональд Трамп заявив ще під час свого візиту до Бразилії в травні поточного року та пообіцяв працювати над цим. Він вважає, що подібний статус «значно покращить безпеку та співпрацю між країнами».

Під час зустрічі з бразильським президентом Жаїром Болсонару, якого ще називають «тропічним Трампом», Дональд Трамп наполіг, що Бразилію варто прийняти до НАТО. Однак для цього країни Північноатлантичного договору мають самі запросити цю країну до членства.

Статус головного військово-політичного союзника США поза НАТО надається державі на період до її вступу до Альянсу. Цей статус надає пріоритетність серед двосторонніх відносин США, можливу участь у спільних оборонних ініціативах, антитерористичних заходах, постачанні певних видів зброї та інші привілеї. Неофіційно цей статус може пришвидшити набуття повноцінного членства НАТО. Таким статусом вже володіють 17 країн світу включно з Ізраїлем, Новою Зеландією, Японією, Тайванем та іншими.

Нагадаємо, 31 червня до нижньої палати Конгресу надійшов законопроект, у якому розглядається надання такого статусу Україні.

Фото: Chris Kleponis/Pool/Getty Images