Британські депутати Європарламенту зневажили гімн

Під час відкриття першої сесії Європейського парламенту нового скликання депутати з британської партії Brexit демонстративно повернулися спинами до зали під час звучання гімну Євросоюзу.

Партія Brexit у травні виграла вибори до Європарламенту у Великобританії, отримавши 28 мандатів. Партію очолює Найджел Фарадж, активний прихильник та адвокат виходу країни з ЄС, а також відомий друг Володимира Путіна. Загалом же країна делегувала 73 євродепутатів, повідомляє Європейська правда.

Британія змушена була брати участь у виборах до Європарламенту, оскільки досі залишається у складі ЄС і не вийшла з блоку у березні, як передбачалося.

На демонстраційний жест британців вже відреагувало МЗС Німеччини, припустивши, що депутатам «просто не подобається Бетховен». Гімном Європейського союзу є «Ода радості», частина Дев’ятої симфонії німецького композитора Людвіга ван Бетховена.

Засідання у Страсбурзі відкрив президент інституції Антоніо Таяні, термін повноважень якого спливає цього тижня. Наступну голову Європарламенту мають обрати на засіданні 3 липня, пише НВ. Депутати обиратимуть президента на найближчі 2,5 роки таємним голосуванням.

Фото: Reuters/Vincent Kessler