Конгрес США наблизився до ухвалення санкцій проти «Північного потоку»

Сьогодні комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США схвалив законопроект «Щодо захисту енергетичної безпеки Європи». Він введе цільові санкції проти компаній, які беруть участь у спорудженні Північного потоку-2 та Турецького потоку.

Під час презентації законопроекту конгресмен Майкл Маккоул пояснив, що «Путін – ворог, що продовжує використовувати енергетику та постачання газу як зброю проти Європи», і назвав газопровід Північний потік найгіршим прикладом цієї тактики, повідомляє Укрінформ.

Законопроект передбачає цільові санкції проти компаній, які беруть участь у спорудженні підводної частини газопроводу. У ньому наголошується, що російський уряд використовує енергетичні ресурси у якості інструменту для втручання та політичного тиску, а центральним елементом стратегії є підвищення залежності європейських країн від постачання російських енергоносіїв.

У липні законопроект має потрапити до зали голосувань Палати Представників. Важливо, що документ отримав двопартійну підтримку, тобто його авторами були одночасно представники і Демократичної, і Республіканської партій. З огляду на це він має великі шанси на отримання більшості голосів «за» в Сенаті та на підписання президентом Трампом.

Посольство України вже привітало рішення профільного комітету.

«Ми продовжуватимемо тісну роботу з американськими законодавцями для забезпечення надійних гарантій енергетичної безпеки України», – заявило представництво на офіційній сторінці у Facebook.