Еквадор протестує. Розповідаємо, що підняло еквадорців на бунт

Із початку жовтня в Еквадорі тривають протести невдоволених скасуванням субсидій на паливо. Під час них більше 450 людей затримано, 1 жертва обставин загинула та ще 77 людей було травмовано. В країні оголошено надзвичайний стан, а уряд вже покинув столицю.

Фото: Reuters

Із 1970-х років у Еквадорі діють субсидії на паливо, через які країна щороку втрачала 1,3 млрд доларів. Аби скоротити державні витрати і отримати від МВФ займ у розмірі 4,2 млрд доларів, влада змушена була скасувати субсидії, що викликало незадоволення у транспортних союзів. В день скасування субсидій ціни на паливо злетіли на 75-100%, а робота громадського транспорту була паралізована. Згодом, транспортникам дозволили підвищити ціни на свої послуги, але це породило ще більший гнів у інших верств населення.

Фото: Al Jazeera

У вівторок, 1 жовтня, Еквадор також оголосив про свій вихід із Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), аби не бути зв’язаним домовленостями про максимальний рівень видобутку нафти і отримати додаткові гроші до бюджету.

Фото: AP

Вже 3 жовтня президент оголосив надзвичайний стан на 60 днів у зв’язку із протестами, що дозволило йому залучати військових для охорони порядку на вулицях.

Протестувальники від кидання камінням переходять до все жорсткіших методів: вони спалюють поліцейські авто, дільниці, атакували будівлю конгресу та увірвалися до офісу головного фінансового інспектора країни. У зв’язку із цим, президент заявив, що уряд переїжджає до портового міста Гуаякіль.

Фото: Reuters

Сьогодні протестувальники також захопили три нафтовидобувні родовища державної компанії Petroamazonas EP, через що виробництво нафти в країні впало на 60 тисяч барелів на день (10% всього видобутку в країні).

Райони центрального Еквадору відрізані від телебачення та радіо, де демонстранти захопили транслювальні антени. Особливу активність проявляють корінні народи країни, які блокують дороги в горах, а місто Куенка, третє по величині в країні, отримує провізію повітрям. Також до столиці країни, міста Кіто, сьогодні прямує велика колона протестувалтників.

Фото: Reuters

Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що відкритий до переговорів, але не прогнеться під вимогами «кримінальників». Він також звинуватив екс-президента Рафаеля Корреа у спробі державного перевороту.

Станом на 8 жовтня поліція Еквадору затримала вже більше 450 протестувальників, більшість із 77 поранених – силовики.

Головне фото: AFP