Велика Британія і ЄС затвердили угоду щодо Brexit

Сьогодні прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявили про узгодження нової угоди щодо Brexit.

Про це Борис Джонсон написав у себе в Twitter: «У нас є відмінна нова угода, яка повертає контроль – тепер парламент повинен завершити Brexit в суботу, щоб ми могли перейти до інших пріоритетних питань». Інформацію підтвердив і Юнкер на своїй сторінці в соцмережі. «Там, де є бажання, є угода. Угода у нас є! Це справедлива і збалансована угода для ЄС і Великої Британії, вона свідчить про нашу прихильність пошуку рішень», – написав він.

Наступний крок, якого тепер потребуватиме угода, – це схвалення британським парламентом. Погодитися на нові умови чи відкинути її парламентарі зможуть вже в цю суботу.

Зараз у Брюсселі відбувається саміт ЄС, порядок денний якого включає обговорення Brexit. Пізнішне очікувано, але посли країн-членів Євросоюзу нарешті отримали текст угоди та можуть розпочати дискусію. Як зазначив Юнкер, він рекомендуватиме компетентним органам Євросоюзу схвалити цю угоду. На офіційному сайті Єврокомісії також була опублікована подібна рекомендація Європейській раді, пише Главком.

За інформацією Європейської правди, угода про Brexit може бути винесена на голосування в юридичному комітет Європарламенту в понеділок, а на повне пленарне засідання – вже наступного четверга.

Угоди включає й плани стосовно ірландського кордону. Як повідомляють у ЗМІ, Джонсон пішов на значні поступки в цьому питанні, зокрема, домовлено про заснування прикордонної митної служби в Ірландському морі. Відкритим залишається питання про режим ПДВ, який застосовується до Північної Ірландії.

Раніше Парламент Британії прийняв закон, що забороняє Brexit без угоди та зобов’язує відтермінувати вихід з ЄС в разі відсутності компромісу. Однак прем’єр неодноразово заявляв, що виведе Британію з Євросоюзу до 31 жовтня 2019 року за будь-яких обставин. На початку року британські депутати вже тричі відкидали проект угоди, про яку домовлялись Брюссель і уряд попереднього британського прем’єра Терези Мей.