Ізраїль оголосив про закриття посольств по всьому світу

Сьогодні, 30 жовтня, Ізраїль оголосив про закриття всіх своїх посольств і представництв по всьому світу, зокрема дипломатичну місію в Україні.

Починаючи з 1:00 за єрусалимським часом (збігається з київським) і до отримання нових оголошень всі дипломатичні місії Ізраїлю будуть закриті для відвідувачів. Причиною є страйк, оголошений робочим комітетом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Ізраїлю.

Причиною страйку стало рішення Міністерства фінансів Ізраїлю скоротити витрати ізраїльських дипломатів і представників по всьому світу і спробувати застосувати нові правила звітності заднім числом.

У повідомленні представництва Ізраїлю в Україні у Фейсбуці йдеться про те, що домовленості, які були підписані в Міністерстві фінансів змінюють протокол, який був протягом кількох десятиліть.

Консульські послуги не надаватимуться, і ніхто не матиме права відвідати посольство чи консульство. Ізраїльські дипломати кажуть, що змушені були вжити таких заходів через те, що «життєвим інтересам Ізраїлю була завдана шкода».