Підбиваємо підсумки тижня. Теракти

На цьому тижні теракти відбулися одразу в декількох точках світу: у Великій Британії, Іраку та Афганістані. Внутрішній дворик розповідає всі подробиці того, що сталося у цих країнах.


29 листопада поліція оточила Лондонський міст в зв’язку з повідомленнями про напад з ножем і стрілянину.

Нападником став 28-річний Усман Хан, якого випустили з в’язниці умовно-достроково рік тому після відбування покарання за участь у змові щодо здійснення вибуху в Лондонській фондовій біржі. Він мав носити електронний браслет. Очевидці стверджують, що Усман несподівано атакував людей великими ножами, зарізавши чоловіка та жінку та поранивши ще трох осіб. Про це повідомляє Європейська правда.

Поліцейські перекривають вулицю біля місця інциденту на Лондонському мості в Лондоні, Великобританія, 29 листопада 2019 року. Фото: REUTERS

Згодом поліція Лондону повідомила, що Хана було убито під час спецоперації. ІДІЛ взяла на себе відповідальність за теракт.

Після теракту на Лондонському мосту британський прем’єр Борис Джонсон заявив, що його уряд посилить покарання для людей, засуджених за насильницькі злочини і тероризм. У свою чергу, королева Єлизавета ІІ та її чоловік Філіп висловили співчуття тим, хто втратив під час теракту рідних. Королівське подружжя публічно засудило напад та подякувало тим, хто врятував інших людей від загибелі. 


У столиці Іраку Багдаді сталося три вибухи у різних районах міста. Про це пише Aljazeera.

Перший вибух пролунав у північному районі міста Шаабі. Було підірвано мотоцикл, загинуло троє людей, а п’ятеро поранено. Інший мотоцикл вибухнув у південно-західному районі Баяа, загинуло двоє та поранено шестеро. І саморобний вибуховий пристрій підірвали у східному район Баладіят, убивши одну людину та поранивши чотирьох.

Вибухи можуть бути пов’язані із протестами, які тривають від жовтня. Населення Іраку протестує проти влади, яку розглядають як сектантську та корумповану.

Позаяк ніяка з місцевих терористичних організацій не взяла на себе відповідальність за ці три вибухи, лунають припущення про те, що це може бути ІДІЛ.


У Кабулі підірвали автомобіль місії ООН зі сприяння в Афганістані. Через це співробітник Організації загинув, і щонайменше 4 людей отримали поранення. Очевидці запевняють, що жертв було більше.

Офіційний представник МВС Афганістану Насрат Рахімі підтвердив, що через кинуту гранату вибухнув автомобіль, який належить одному з підрозділів ООН, акредитованих в Кабулі.

Речник Міністерства внутрішніх справ Афганістану Насрат Рахімі. Фото: GMIC (RFE/RL)

Місія ООН в Афганістані закликала афганську владу провести швидке розслідування атаки і закликати винних до відповідальності, а також підкреслила, що в найближчому майбутньому «не буде випущено жодної додаткової інформації про особу нашого міжнародного колеги, який був убитий, і про постраждалих» . Про це інформує НВ.

Відповідальність за вибух поки не взяла на себе жодна організація.

Головне фото: REUTERS