Розмінування, розведення сил та ремонт мосту. Про що зараз домовляються у Мінську

У столиці Білорусі відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, за результатами якого було досягнуто домовленостей щодо розмінування певних територій. Про це повідомила прессекретарка представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

«Тристороння контактна група констатувала, що в цілому режим тиші, оголошений 21 липня 2019 року, зберігається. За цей період не було жертв серед мирних мешканців. Разом з тим не виконуються домовленості щодо надання безпечного доступу СММ (Спеціальної моніторингової місії – прим.ред.) ОБСЄ на території ОРДЛО», – йдеться в повідомленні.

Після того, як українська сторона надала свої пропозиції щодо ремонту мосту в Станиці Луганській, була досягнута домовленість про початок розмінування прилеглих до мосту територій, починаючи з 1 серпня.

«До початку ремонту на мосту має бути прибрано блокпост та символи квазіугруповань НЗФ ОРЛО (Незаконних збройних формувань окремих районів Луганської області – прим.ред.), подальший демонтаж фортифікаційних споруд в районі Станиці Луганської повинен бути одночасним та дзеркальним», – додала прессекретарка Кучми.

Крім цього, як повідомила Оліфер, в гуманітарній підгрупі продовжують працювати над підтвердженням осіб полонених і готують все необхідне для їхнього подальшого звільнення. Активізовано роботу з пошуків зниклих безвісти, а у найближчі терміни сторони мають погодити алгоритми ідентифікації та передачі останків загиблих.

Нагадаємо, з 21 липня в зоні ООС почав діяти режим припинення вогню, в рамках якого було заборонено застосування будь-якого озброєння. Мартін Сайдік, спецпредставник ОБСЄ в ТКГ з урегулювання ситуації на сході України, вважає, шо так зване «хлібне перемир’я», погоджене на попередньому засіданні в Мінську, на сьогоднішній день принесло значні результати.

30 червня завершилося відведення сил обох сторін у Станиці Луганській, що підтвердила місія ОБСЄ. Через супротив бойовиків лише з третьої спроби українським фахівцям вдалося оглянути тамтешній пішохідний міст, що з’єднує пропускні пункти по обидві сторони лінії розмежування та знаходиться в аварійному стані.

За оцінкою Мартіна Сайдіка, тривалість ремонтних робіт може сягнути кількох місяців, а у зв’язку з початком розмінування прилеглої до мосту території можуть виникнути тимчасові обмеження пропуску цивільних. Також Сайдік розповів, що українська сторона має відновити завалений проліт мосту, а представники окупаційної влади займуться покриттям та огородженням.