Новий закон про дипслужбу. Що зміниться

Сьогодні Верховна рада України схвалила схвалила закон «Про дипломатичну службу» з пропозиціями президента.

Нововведенням закону стало те, що МЗС має проводити консультації у профільному комітеті ВР перед внесенням президенту України подання щодо призначення посла.

Порядок ротації дипломатів визначатиме МЗС, проте вона є обов’язковою умовою проходження дипломатичної служби. Терміни довгострокових відряджень дипломатів становитимуть до 4 років в країнах із нормальним кліматом і стабільною безпекою. У державах зі складними кліматичними умовами або складною ситуацією з безпекою – до 3 років.

При цьому законопроект передбачає, що між довгостроковими відрядженнями має бути перерва у 2-4 роки. Дипломати можуть відмовитися від ротації певну кількість разів і у прописаних законом випадках.

Документ передбачає, що дипломатичні посади в органах дипслужби поділяються на три категорії – “А”, “Б” і “В”, залежно від порядку призначення, характеру і обсягу повноважень.

До категорії А належить держсекретар, посли, голови місій і представники при міжнародних організаціях, до категорії Б – консули, заступники голови місії і представників при міжнародних організаціях, дипломатичні радники, радники-посланники, посли з особливих доручень, представники МЗС і керівництво структурних підрозділів апарату відомства, до категорії В – інші дипломатичні посади.

Також закон більш детально, порівняно з попередньою редакцією, регулює оплату праці, компенсаційні виплати і соціальні гарантії посадових осіб дипслужби і адміністративних працівників. Зокрема, прописані гарантії подружжю дипломатів, які працюють за кордоном, – наприклад, держава сприяє їх працевлаштуванню за місцем довготермінового відрядження.

Розділ «Підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб дипломатичної служби» передбачає можливість направлення дипломатів МЗС на навчання за кордон на рік зі збереженням посади та заробітної плати за умови відпрацювання не менш ніж трьох років в органах дипслужби після завершення навчання і відшкодування зарплати і витрат на навчання в разі звільнення в цей трирічний період.

Документ також регулює питання робочого часу і часу відпочинку, відпусток працівників дипслужби і питання фінансування і матеріально-технічного забезпечення.

Закон вступить в силу через 6 місяців після його публікації, а чинний сьогодні закон «Про дипломатичну службу» втратить силу.

За матеріалами espreso.tv та Zaxid.net