Перша латиноамериканська. Історія консульства Бразилії у Львові

Ми розпочинаємо проект, в рамках якого розповідатимемо вам про консульства та дипломатичні установи, що працювали у Львові у старі часи.

Джерелом натхнення цього проекту стала книга Leopolis Consulari. Сторінками історії консульського Львова.

Сьогодні розповідаємо про Бразилію та її віце-консульство у Львові. Приємного читання.

Протягом жовтня та листопада 1918 року на території Польщі починають формуватися уряди та Ради, які врешті трансформуються у відновлену Польську державу. Фактично з 1918 року починає своє існування Друга Річ Посполита, що згодом буде розгромлена у 1939 році спільною атакою німецьких та радянських військ.

Польські воєводства 1922—1939

Попри те, що статус Західної України у складі Польщі до 1923 р. не був визначений, а сам край перебував під протекторатом Ліги Націй, польська влада почувала себе тут господарем. З березня 1920 року в офіційному діловодстві було запроваджено термін «Малопольска Всходня» і заборонено вживання назви Західна Україна. У склад Малопольської Всходні входив і Львів.

Остаточні кордони проголошеної Польської Республіки або Другої Речі Посполитої, які визнала Ліга Націй, склалися в 1923 році. Проте інші країни почали визнавати державу ще з 1918 року. Першою латиноамериканською країною, що визнала Польщу, стала Бразилія.

Де-юре уряд Бразилії визнав Польську Державу 15 квітня 1919 року. Вже у 1920-му році країни встановлюють дипломатичні стосунки. Враховуючи проживання на території Бразилії великої польської громади та еміграційні процеси польського народу у напрямку Латинської Америки, стосунки держав складалися у дружній співпраці.

17 травня 1922 року Станіслав Генрик Кешковський став першим віце-консулом Бразилії у Львові. У цей день МЗС Польщі представило на підпис Главі Польської держави Юзефу Пілсудському екзекватуру майбутньому віце-консулу. Відкриття консульства виходило із широкої співпраці між Польщею та Бразилією. Установа відповідала за території Львівського, Станіславського та Тернопільського воєводств.

Зустріч професора Родріго Октавіо де Лангарда Мазенеса на вокзалі у Варшаві. На фото (зліва направо): радник Хензель, Посол Бразилії А. Пецанха, проф. Р. О. Лангард Мазенес, донька професора Л. Лангард Мазенес, маршалок Сенату Ю. Шиманський, Віце-консул Бразилії у Варшаві З. Кешковський (брат Віце-консула Бразилії у
Львові С. Кешковського), секретар Польської комісії міжнародної співпраці у сфері науки З.Заневицький.Червень 1930 р

Віце-консульство розташувалося на вул. Лінде, сучасна вулиця Ліста, де також була розташована крамниця зброї Львівської мисливської спілки.

Будівля колишнього Віце-консульства Бразилії у Львові

Сьогодні у Львові також функціонує Почесне Консульство Бразилії на вул. Чоловського, 2.

Будівля сучасного Почесного Консульства Бразилії у Львові

Джерела

Leopolis Consulari. Сторінками історії консульського Львова (2-ге видання)

Польська Республіка (1918—1939)

Західноукраїнські землі у 20—30-ті роки XX століття. Національна політика Польщі на окупованих територіях

Польська окупація Західної України в 1918-1939 роках. Як це було

Малопольща

Президент Польщі

Польська Республіка (1918—1939). Хронологія