Про що говорили на Мюнхенській конференції

17 лютого завершилася 55 Мюнхенська Конференція з питань безпеки, повідомляє Укрінформ. Україну представляли Петро Порошено та Павло Клімкін.

Керченська криза стала однією з українських проблем, яку активно обговорювали із західними представниками. Петро Порошенко провів зустрічі із Ангелою Меркель, канцлером Німеччини, Мішелем Барн’є, головним переговорником Єврокомісії, та Майклом Пенсом, віце-президентом США.

Разом з ними було обговорено введення санкцій проти РФ. Президент України повідомив, що проект санкцій вже готовий і буде прийнятий наступного тижня.

Росію визнають головною небезпекою миру в Європі. Британія, зокрема, вважає, що НАТО – єдина надійна протидія агресії. Румунія виступає за посилення військової присутності Альянсу в Чорному морі.

Проте, як написав Павло Клімкін у своєму Фейсбуці, «російська агресія проти України ще досі сприймається батьма як драматичне кіно, яке вони дивляться із своєї комфортної диванної реальності».

Ще одне питання, важливе для України і Європи – завершення будівництва Північного потоку–2. Павло Клімкін зазначив, що «будь-який газотранспортний проект без повноцінного застосування європейських правил – це сіра зона для російських маніпуляцій».

Ангела Меркель заявила, що «я на боці пана Порошенка, але питання, пов’язані з “Північним потоком–2”, також лишаються для мене важливими», йдеться у матеріалах Європейської правди. Німецька канцлерка зазначила також, що Україна має залишитися транзитною державою, але «російський газ лишиться російським газом, а Росія залишиться нашим партнером».

Нещодавно в Євросоюзі узгодили остаточні умови проведення до Німеччини російського газопроводу Північний потік-2. Газопровід має на меті обійти українську транзитну систему та може принести значні збитки нашому бюджету – принаймні, цього боїться українська влада.

Окрім усього, на конференції обговорювали співпрацю Косово та Сербії, розрив Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності, а також питання миру на Близькому Сході.

Мюнхенська конференція з безпеки проводиться щороку у лютому, починаючи з 1962–го. На ній обговорюються найважливіші питання світової безпеки, в першу чергу військової. Україна на ній представлена з 1995 року.

Зокрема, 2007 року Володимир Путін виступив із промовою про те, що однополярна система, де США є домінантними в усіх сферах – неприйнятна для сучасного світу. Ця промова стала оголошенняим російських амбіцій (передусім військових, адже стати економічним полюсом РФ не здатна). І саме цим амбіціям так багато часу відвели цього року.

Фото: 112.international