Як повернути частину коштів за навчання. Розповідаємо про податкову знижку

Розповідаємо про інструмент повернення частини коштів, що контрактники сплачують за навчання. Податкова знижка – це можливість повернути до 15% коштів, сплачених за навчання. Її можливо використати, якщо ви або один з ваших батьків працює за трудовим договором.

Якщо у вас не склалось вступити на бюджетну форму навчання, держава пропонує студентам-контрактникам втішний приз у вигляді права на оформлення податкової знижки. Працюючи за трудовим договором, людина платить 15% податку на доходи зі своєї заробітної плати, тому якщо виникає необхідність оплачувати навчання, ці 15% можна повернути через Державну фіскальну службу (простіше кажучи, податкову).

Право на оформлення знижки має студент або один з батьків, офіційно працевлаштований на момент оплати навчання. Зароблених за рік грошей повинно вистачати на суму оплати. Якщо контракт оплачував підприємець, у нього немає права на податкову знижку.

Які документи потрібні

До Державної фіскальної служби за місцем реєстрації подаємо такий пакет документів:

  • копію паспорта (1 та 2 сторінки, а також прописка – і студента, і того, хто платив за навчання);
  • копію ідентифікаційного коду (так само обох осіб);
  • копію квитанції з банку про оплату навчання (довідка з університету про те, що ви заплатили за контракт не є платіжним документом, а тому її не приймуть як підтвердження факту оплати);
  • оригінал довідки про доходи (її видають в бухгалтерії за місцем роботи);
  • заяву про суму виплачених доходів та утриманих податків (приклад);
  • декларацію про доходи;
  • номер банківської картки чи рахунка;
  • копію Договору про навчання;
  • копію свідоцтва про народження студента (так, навіть якщо студент вже повнолітній);
  • копію студентського (або довідку про навчання з університету, яку в нас можна отримати в деканаті).

Важливо знати:
Подати документи необхідно до 30 квітня. Якщо ви оплачували навчання у 2018 році, то маєте право отримати податкову знижку до 30 квітня 2019 року.

Вигідніше розбивати платіж на два семестри, адже знижку нараховують одноразово тільки за поточний рік, тому якщо ви навчаєтесь, наприклад, з 2018-2019 навчального року, вам повернуть гроші тільки за 2018, що, відповідно, становить половину цілої суми. Якщо ж розбити платіж на 2 етапи, то гроші повернуть за обидва семестри.

Ще одна маленька умова
Відповідно до податкового кодексу України, існує формула, за якою рахують суму податкової знижки. З неї випливає, що податкову знижку можуть нарахувати максимум з 17 100 грн. Тобто міжнарівцям, які сплачують в середньому більше 18 тисяч грн за рік, 15% знижки нараховуватимуть тільки за 17 100 грн. В такому випадку, кожен міжнарівець може отримати знижку у розмірі 2 565 грн, якщо вираховувати її із суми оплати на рік.

Олена Мартинюк

Головне фото: 5 канал